You are here:  / Substytucja pełnomocnictwa / Rozwody – pomożemy

Rozwody – pomożemy

Rozwody – pomożemy
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

W 2004 r., ujmując rzecz statystycznie, na 1000 istniejących małżeństw 5,4 zostało rozwiązanych na drodze sądowej. Sądy orzekły także 4 tys. separacji, czyli o mniej więcej 1,5 tys. więcej niż w 2003 r. W miastach natężenie separacji było trzy razy wyższe niż na wsi. Podkreślić należy, że statystyka GUS uwzględnia jedynie rozwody sfinalizowane.

rozwody

Kwestią pochodną natomiast jest gwałtowny wzrost liczby wniosków o przeprowadzenie spraw rozwodowych bądź orzekających separację, z których część jeszcze się nie rozpoczęła, a inne są w toku.

Według Ministerstwa Sprawiedliwości, w porównaniu z 2003 r. w roku ubiegłym w sprawach o rozwód nastąpił wzrost o 123 proc., zaś w sprawach o separację – aż czterokrotny! Największy procentowy wzrost liczby wniosków o rozwód nastąpił w sądach okręgowych w Zamościu (o 162 proc.), Ostrołęce (o 157 proc.) oraz we Włocławku (o 149 proc.). W pozostałych sądach okręgowych nastąpiło co najmniej podwojenie liczby wniosków. Jeżeli chodzi o separacje, to najwięcej wniosków było w sądach okręgowych w Krakowie (wzrost o 589 proc., czyli blisko siedmiokrotny), Ostrołęce (wzrost o 504 proc., czyli ponadsześciokrotny). W pozostałych okręgach wzrost liczby spraw o separację wahał się pomiędzy 126 proc. a 400 proc. Dane takie resort sprawiedliwości przedstawił kilka tygodni temu w odpowiedzi na pismo marszałka Sejmu zawierające zapytania posłów w sprawie lawinowo narastającej liczby pozwów rozwodowych w sądach.
rozwody

Właśnie w tym celu stworzyliśmy ten portal – Pomoc: Rozwody! Jeżeli chcesz zasięgnąć porady, zapytać „co, jak i gdzie” załatwić, ile czasu będzie trwało załatwianie wszelkich formalności proszę pisać do nas. Dołożymy wszelkich starań, aby pomóc Państwu w tych jakże przykrych i krępujących chwilach, jakimi bez wątpienia jest rozwód.

Wiele kancelarii prawnych specjalizuje się w pomaganiu małżeństwom, które z różnych przyczyn planują się rozwieść. Rozwód w dzisiejszych czasach nie jest prostym przedsięwzięciem. Pomijając kwestie moralności i etyki, to właśnie podstawy prawne, ich nieznajomość są podstawowym problemem dla ludzi, którzy z interpretacją przepisów prawnych mają mało do czynienia.

Oto jak pomagamy w problemie jakim są rozwody.
Zaufaj nam. Jesteśmy fachowcami, ludźmy uczciwymi i prawodządnymi. Na pierwszym miejscu stawiamy sobie profesjonalizm. Nasze hasła to: Rozwody

Polecamy także inne wpisy: