You are here:  / Pełnomocnik substytucyjny / Ochrona mienia Ochrona mienia

Ochrona mienia Ochrona mienia

Ochrona mienia Ochrona mienia
1 vote, 4.00 avg. rating (77% score)

Zasadniczo musimy zdawać sobie sprawę, że wypadki w miejscu pracy zdarzają się zawsze, całkowicie niezależnie od tego gdzie pracujemy, co robimy i na jakim jesteśmy stanowisku. Bardzo często również zdarzają się wypadki w domu, lub w drodze do sklepu. Dziś jednak porozmawiamy o ryzyku zawodowym ochroniarza.

Mówi się potocznie, że ochrona mienia to taka ciepła posadka dla osób, które nie chcą się specjalnie napracować. Posiedzą, może nawet jak się uda to w międzyczasie poserfują po internecie i przy okazji zarobią trochę na ochronie. Może i stawki głodowe, ale za to praktycznie za nic. Cz jest tak w rzeczywistości?

Cóż, bardzo często wyobrażenie, jakie mamy o danym zawodzie bardzo różni się od rzeczywistości. Nie inaczej jest w przypadku pracy ochroniarza. Zawód niejednokrotnie pogardzany wśród szerszej opinii może stanowić dla laika niemałe wyzwanie.

Zaczynając pracę trzeba pamiętać o kilku oczywistościach – ochroniarz to nie policjant i zazwyczaj nie ma również takiego samego sprzętu. Pilnując mienia trzeba rozumieć, że jest to mienie zazwyczaj wyższej wartości a to oznacza, że są osoby, które będą chciały je ukraść. Jeżeli zobaczą ochroniarza być może odpuszczą, mogą jednak pokusić się o napaść.