You are here:  / Pełnomocnictwo substytucyjne / Adwokat karnista

Adwokat karnista

Adwokat karnista
1 vote, 5.00 avg. rating (87% score)

Sprawy karne

Prawo w Polsce dzieli się na kilka rodzajów. Najczęściej słyszymy o prawie cywilnym, karnym, administracyjnym lub finansowym. Do każdego z nich przypisane są konkretne sądy, które zajmują się sprawami, w zależności od ich charakteru. Istnieją zatem sądy powszechne, które dzielą się choćby na wydziały cywilne, karne, gospodarcze lub rodzinne.

Dla przeciętnego człowieka, który interesuje się sprawami sądowymi, najciekawszymi z nich wydają się być sprawy karne. Wiele osób interesuje się wydarzeniami związanymi z popełnianymi przestępstwami, choćby przez grupy przestępcze lub przez seryjnych morderców. Ludzie interesują się wpływami takich grup lub motywami popełnianych zbrodni. Na podstawie działalności grup przestępczych lub seryjnych morderców powstają nawet książki i filmy dokumentalne.

W procesach karnych bierze udział między innymi sędzia, prokurator, oskarżony oraz adwokat karnista. Ponadto w procesach karnych uczestniczą świadkowie oraz biegli, którzy przedstawiają sądowi fachową opinię na dany temat.

Polecamy także inne wpisy: